Így jelentkezz állásra más európai országokba

Önéletrajzot már majdnem mindenki készített karrierje során, de mi is az az Europass önéletrajz, és hogyan készül?

Ha európai országokban tervezünk munkát keresni vagy önkéntesnek jelentkezni, akkor szükségünk lesz egy standard formátumú európai önéletrajzra. Ebben segít nekünk egy varázsló is, ahol profilt létrehozva, adatainkat kitöltve elkészíti számunkra a megfelelő formátumú dokumentumot. Ilyet kértek tőlem akkor is, amikor külföldi egyetemre jelentkeztem egy fél éves tanulmányi programra.

Az Europass önéletrajz elemei:

  • személyi adatok
  • megpályázott munkakör
  • szakmai tapasztalatok
  • tanulmányok
  • személyes készségek

Erre a típusú önéletrajzra is jellemzőek az általános szabályok: legyen tömör, lényegre törő a tartalom, igazítsuk a megpályázott álláshoz/feladatkörhöz a tartalmat. Nem legyenek benne hibák, ezért beadás előtt nézessük át valakivel ellenőrzésképp. Ennek birtokában lehet jelentkezni akár EU szervezetekhez gyakornoki, alkalmazotti pozíciókra, vagy külföldi cégeknél, állásportálokon meghirdetett helyekre.